IIHF – Latvija izvirzās vadībā

Austrija ar Luka Auera gūtajiem vārtiem 5:20 ieņēma pirmo vietu. Austrieši turēja bumbu pie zilās līnijas, un Auers izcēlās no stūra un atvairīja “backhand” no vārtu staba, kas piemānīja Patričeku Bērziņu. Austrijai šis bija pirmais visa turnīra čempionāts.

Latvijai perioda beigās izdevās panākt neizšķirtu, kad Lukelis pie 16:16 raidīja metienu starp Tomasa Pfarmeijera platformām. Austrija bez bailēm pēc nepilnām divām minūtēm atkal izvirzījās vadībā. Kapteinis Vinčens Rorers pārspēja Bērziņu ar kārtējo zemo sitienu, šoreiz ar sietu, kas bija iespiests starp vārtsarga paliktņiem.

Lai gan otrajā puslaikā austrieši nospēlēja spēcīgu aizsardzības periodu, bija skaidrs, ka Latvija lēnām un pārliecinoši iegūst pārliecību, kas savukārt nozīmēja vairāk bumbas un laika austriešu galotnē. Pagāja zināms laiks, bet vēlā laika posmā viņu pacietība un apņēmība tika atalgota. Anri Ravinskis izmēģināja ripu un, lai arī netrāpīja, tā trāpīja Veckaktiņam. Viņš pulksten 17:01 trāpīja augstu sitienu pāri Pfarmaiera cimdam, lai atkal neizšķirtu.

Latvija trešdaļas puslaikā ar skaistu piespēli ap Austrijas vārtiem izvirzījās vadībā. Rihards Simanovičs noķēra Veckaktiņu un ieguva ripu priekšā, turklāt Veckaktiņš savus otros vārtus spēlē nekļūdīja.

Jebkādas cerības uz Austrijas atgriešanos tika sagrautas pusceļā, kad soms van Eee piekāpās piecas minūtes svarīgā mačā un nepareizi izturējās ar ceļgaliem. Tas ne tikai nogalināja pusi no atlikušā laika, bet arī deva Latvijai iespēju kontrolēt spēli un virzīties uz priekšu, ko viņi arī izdarīja. Vilmanis pie 11:22 trāpīja augstu metienu, dubultojot Latvijas pārsvaru un padarot spēli neaizsniedzamu.

Austriešu treneris Kērks Forē, kad bija atlikušas nedaudz vairāk kā trīs minūtes, pacēla Pfarmejeru un īsi pēc tam nogādāja bumbu Bērziņa pusē. Viņš meta tukšos vārtos, taču netrāpīja pietiekami, un mēģinājums no Latvijas gala bija neveiksmīgs. Tie būtu bijuši pasaulē pirmie junioru vārtsarga vārti.

READ  Latvijas Centrālā banka veido finanšu pratībai veltītu monētu / Raksts

Hodass 18:54 pievienoja tukšu metienu garajā laukuma izcirtumā, lai noslēgtu rezultātu.