Pasaules rallija čempionāts – Rovanperä/Halttunens izcīna dominējošo uzvaru Latvijas rallijā

Tet Rally 2024 Latvijā – Gala ziņojums

Kale Rovanperä svētdienas pēcpusdienā Tet Latvia rallijā izcīnīja pārliecinošu uzvaru no sākuma līdz finišam, nodrošinot sev otro uzvaru tikpat daudzās ātrgaitas grants sacensībās.

Uzsākot savu pirmo ralliju Latvijas ceļos pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad viņam bija 12 gadu, somu braucējs pagrieza pulksteni atpakaļ, lai uzvarētu FIA pasaules rallija čempionāta pirmajā posmā Baltijas valstī.

Četru sacensību dienu laikā, kas ceturtdienas vakarā sākās galvaspilsētā Rīgā, Rovanpera nesastapās ar nopietniem izaicinājumiem un pēc tam devās ceļā uz rietumiem uz Liepāju. Pirmajos divos ātrumposmos viņš savā Toyota GR Yaris Rally 1 noturējās komfortablā vadībā un viegli pārvarēja finālu, uzvarot sezonas astotajā posmā ar 39,2 sekundēm.

Sebastjans Ožjē sacīkstes noslēdza Japānas markas pirmajā un otrajā vietā, savukārt Otts Tänaks nolaupīja pēdējo goda pjedestāla vietu Martins Six pēc tam, kad vietējais čempions piedzīvoja transmisijas kļūmi Wolf Power ātrumposmā.

Sešam tika stingri liegts tikt uz goda pjedestāla, kas viņam būtu bijis pirmais tikai otrajā uznācienā rallija augstākajā līmenī. 24 gadus vecais sportists piektdien uzvarēja divos ātrumposmos un pēdējā testā piedalījās 4,6 sekundes priekšā Tānakam, neskatoties uz to, ka agrāk no rīta tika divreiz apdzīts, taču viņa M-Sport Ford Puma Rally 1 radās transmisijas problēma jau pēc viena pagrieziena no ātrumposma.

Cīņa braucēju čempionātā beidzās pēc tam, kad Tänaks veiksmīgi izrāva maksimālos punktus no Super Sunday un pacēlās uz otro vietu braucēju čempionāta kopvērtējumā.

Tagad viņš atpaliek no Hyundai i20 N Rally1 komandas biedra Tjerija Noivila tikai par astoņiem punktiem, līdz piecām kārtām līdz finišam ir Elfīns Evanss, kurš kopvērtējumā nokritis uz trešo vietu, atpaliekot tikai par pieciem punktiem. Noivils un Evanss finišēja attiecīgi astotajā un piektajā vietā, un abiem bija grūtības atgūties no zaudētā laika, kas piektdien tika atklāts nestabilos apstākļos.

READ  Somija, Latvija, Igaunija un Polija aicina veikt izmeklēšanu pēc Gazas slimnīcas sprādziena

Ford M-Sport pilots Adrians Formo finišēja ceturtais, 27,0 sekundes aiz Tāraka, lai gan pēdējos divos ātrumposmos piedzīvoja nelielu dzinēja problēmu, savukārt Toyota zvaigzne Evanss finišēja vēl 11,2 sekundes aiz Tänaka.

Takamoto Katsuta ar savu Yaris izcīnīja sesto vietu, apsteidzot Six un Noiville. Gregorijs Minsters finišēja devītais, pakāpjoties uz otro vietu pēc Esapekas Lapi vadītās Hyundai automašīnas dzinēja apstāšanās pēc pēdējā ātrumposma.

Solbergs pēc Latvijas uzvaras WRC2 vadībā

Olivers Solbergs pabeidza čempionāta kopvērtējumu, pēc svētdienas uzvaras savā klasē iekļūstot WRC2 čempionāta virsotnē.

22 gadus vecais zviedrs ātrās grants sacensībās vadīja no starta līdz finišam, savā Škoda Fabia RS Rally2 izcīnot maksimālos punktus, apsteidzot Sami Bajari un Johanu Roselu, kuri nesacentās, cīņā par čempiona titulu.

Pēc uzvaras septiņos no astoņiem posmiem, sasniedzot milzīgu, vairāk nekā pusminūtes pārsvaru piektdien, Solbergs attiecīgi pārvaldīja savu tempu pēdējos divos posmos, lai nodrošinātu, ka Miko Haikila, kurš izcīnīja WRC2 Challenger titulu ar savu Toyota GR Yaris. turēti drošībā.

Tagad viņš sērijā ir vadībā ar trīs punktu pārsvaru no Bajari, pabeidzot četras dienas ilgo maču 37,4 sekundes.

Bajari bija vīlies, jo finišēja 7,4 sekundes aiz Heikilas ar savu līdzīgo Toyota, un somam bija sajūta, ka viņa sniegums automašīnā neatspoguļojas ātrumposmu laikos. Nākamajā mēnesī Bajari pakāpsies uz augstāko līgu, kad savā vietējā tūrē no 1. līdz 4. augustam debitēs ar Rally1 veltīto GR Yaris.

FAW Zaldivar sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu šajā sezonā, nokāpjot no goda pjedestāla vairāk nekā divas minūtes, ieņemot ceturto vietu ar savu Skoda. Paragvajietis finiša taisnē ērti apsteidza piekto vietu ieguvušo Viljamu Kreitonu ar Ford Fiesta, kamēr labāko sešinieku noslēdza itālis Roberto Dabra.

READ  Piķis iet pārāk ilgi. Olimpiskajās spēlēs 3 pret 3 stīpām trāpīja الألعاب

Armīns Krāmers Viņš izcīnīja savu ceturto uzvaru pēc kārtas Pasaules rallija meistaru kausā un tagad sērijā ir vadībā ar 37 punktiem. Tikmēr vadībā ir igauņu braucējs Joseps Nogins Viņš nevarēja turpināt WRC3 slavas meklējumus, jo galvenais sāncensis Kerems Kazazs rallija atklāšanas ātrumposmā guva balstiekārtas lūzumu.

Pasaules rallija čempionāts paliks Ziemeļeiropā, lai nākamajā mēnesī pa grants ceļu notiks Secto Rally Finland. Sezonas devītā kārta tiks aizvadīta Jiveskilē no 1. līdz 4. augustam.