Horvātija ir ceļā uz Eiropas 2024 finālu, ar 2:0 uzvarot Latviju

Horvātija ir tuvu kvalifikācijai nākamā gada Eiropas čempionātam, sestdien ar 2:0 pārspējot Latviju, savukārt tās tuvākā konkurente Velsa zaudēja punktus, cīnoties neizšķirti 1:1 ar Armēniju.

Lovro Maijers un Andrejs Kramaričs guva agri vārtus, nodrošinot Horvātijai komfortablu uzvaru pār pēdējā vietā esošo Latviju.

Horvātija otrdien garantēs kvalifikāciju, ja savā pēdējā mačā uzvarēs Armēniju vai Velsai neizdosies pieveikt Turciju, kas ir D grupas līderpozīcijā.

Velsas futbolisti dienu sāka ar apziņu, ka uzvaras pēdējos divos mačos garantēs viņiem kvalifikāciju, taču atpalika jau pēc piecām minūtēm. Lukass Zelarajans izvirzīja Armēniju vadībā ar sitienu no soda laukuma robežas pēc tam, kad Velsa nerealizēja stūra sitienu.

Velsa pirmajā puslaikā panāca neizšķirtu pēc Najera Tekenziana gūtajiem vārtiem, taču otrajā puslaikā daudz izdevību neradīja, jo šķita, ka Armēnija ir komanda, kas visticamāk uzvarēs. Taču Armēnijai bija tikai divi metieni no 19, un neizšķirts nozīmēja, ka Armēnijas niecīgās izredzes kvalificēties beidzās ar Horvātijas uzvaru.

Velsa iepriekš bija uzvarējusi mačā pret Pasaules kausa pusfinālisti Horvātiju un vēl vienā mačā panākusi neizšķirtu, taču martā zaudējums ar 4:2 mājās pret Armēniju bija dārgs.

Baltkrievija I grupā ar 1:0 pārspēja Andoru.

Nīderlande, Šveice un Rumānija kvalifikāciju Eiropas čempionātam var nodrošināt vēlāk sestdien.

Ziņojums no Associated Press.

[Do you want more great stories delivered right to you? Here’s how you can create or log in to your FOX Sports account, follow your favorite leagues, teams and players and receive a personalized newsletter in your inbox daily.]

Iegūstiet vairāk no UEFA Eiro kvalifikācijas turnīra Sekojiet savai izlasei, lai iegūtu informāciju par spēlēm, jaunumiem un citu informāciju

READ  Ceļojums uz Pekinu: NHL spēlētāji atgriežas olimpiskajās spēlēs | KLBK | Karaļa Abdulaziza medicīnas pilsēta