Džefrijs Herlingss atgriežas pie uzvaras MXGP Latvijā un Tims Gajsers ir čempionāta vadībā

Džefrijs Herlingss šo svētdien izcīnīja savu pirmo uzvaru MXGP pasaules čempionātā. Divkārtējais čempions pirmajā kategorijā Ķegumā nodemonstrēja spēkus un garu.

Pirmajā braucienā vadībā izvirzījās Horhe Prado (Red Bull Jazz), bet Herlings (Red Bull KTM) jau pirmajā aplī ātri pārcēlās uz vadību un nekad to neatdeva. Tims Gajsers (HRC Team) pacēlās uz otro vietu un palika galvenais nīderlandieša vajātājs, sacīksti pabeidzot 14,806 sekundes aiz viņa.

Glens Koldenhofs (Fantique Factory Racing) cīņā par trešo vietu pārspēja komandas biedru Braienu Bogersu, bet piektajā vietā ierindojās Kevins Horgmo (Shape2Cycle Honda Team). Kļūda trešajā aplī Prado noslīdēja uz astoto vietu, un viņš spēja atgūties, tikai finišējot septītajā vietā.

Otrais brauciens bija pavisam savādāks. Prado atkal izvirzījās vadībā un šoreiz saglabāja vadību no sākuma līdz finišam. Gajsers palika otrajā vietā visa brauciena garumā, bet Herlings ierindojās trešajā pozīcijā. Trīs braucēji noslēdzās viens otram pēdējos apļos, taču nekas nespēja izraut Prado uzvaru – viņš finiša līniju šķērsoja par 1,665 sekundēm apsteidzot Gajseru.

Trešais finišēja Herlingss, bet ceturtajā vietā ierindojās Koldenhofa, no sacensību uzvarētāja atpaliekot par 51,510 sekundēm. Bogers finišēja piektais, apsteidzot Džeremiju Zīveru (Kawasaki).

Latvijas Grand Prix kopvērtējumā Herlingss ar 45 punktiem izcīnīja uzvaru, tikai par vienu punktu apsteidzot Gajseru. Prado finišēja trešais ar 39 punktiem, par punktu apsteidzot Koldenhofu, kurš ierindojās ceturtajā vietā. Pēc šīs kārtas Gajsers izvirzījās čempionāta kopvērtējuma vadībā, par četriem punktiem apsteidzot Prado.