Euro 2024 kvalifikācijas spēles: Velsa pārspēja Latviju, pateicoties Mūra sitienam ar galvu

• Rakstījis Maikls Perlmans
  • BBC Sport Wales Kārdifas pilsētas stadionā

Attēla avots, Getty Images

Komentēt fotoattēlu, Kīfera Mūra vārti bija desmitie Velsas izlases rindās

Velsa saglabāja savu labo Euro 2024 kvalifikācijas turnīra sākumu, jo Kīfera Mūra sitiens ar galvu ļāva Latvijai ar 1:0 uzvarēt un ierindoties D grupā.

Velsa īsi pirms puslaika izvirzījās vadībā, kad Mūra spēcīgs sitiens ar galvu pēc Daniela Džeimsa centrējuma ielidoja vārtu apakšējā stūrī.

Neko Viljamss pakratīja pārliktni, kad Velsa grūstīja otros vārtus.

Velsa, tās visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Gerets Beils, pirms mača aizvadīja goda gājienu, atvadoties no mājinieku līdzjutējiem.

Velsai šī bija svinama nakts, jo tā izvirzījās savas grupas galvgalī, pateicoties Horvātijas vārtiem izbraukumā, kas ar 2:0 uzvarēja Turciju un ieguva četrus punktus pirmajās divās spēlēs.

Ņemot vērā viņu savainojumus un izstāšanās problēmas, kā arī neapmierinošo Pasaules kausa izcīņu, Velsa būs gandarīta par to, ka 2024. gadā sāksies viņu centieni sasniegt Vāciju.

Attēla avots, Ešlija Krudena/FAW

Komentēt fotoattēlu, Gerets Beils ir Velsas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs un aizstāvošais čempions ar 41 vārtu guvumu 111 starptautiskajās spēlēs.

Velsa pārsteidz pēc atvadīšanās no Gereta Beila

Liela daļa sarunu pirms šīs sezonas sākuma bija par to, kā Velsa spēs virzīties uz priekšu pēc kluba kapteiņa, rekordista un rezultatīvākā spēlētāja Beila, Velsas futbola milža, kurš reizēm uz saviem pleciem nesa veselu tautu, aiziešanas pensijā.

Velsas faniem bija iespēja pirms mača atvadīties no sava talismana, kad viņš tika iepazīstināts ar publiku un saņēma ovācijas.

“Jūs esat atbalstījis mani, manu ģimeni un visu komandu gan kritumos, gan kāpumos.

“Es nevaru jums pietiekami pateikties, man ir bijis prieks spēlēt jūsu priekšā visu savu karjeru.

“Man pietrūks spēlēt pret jums, taču pārliecinieties, ka arī turpmāk atbalstāt zēnus.

“Jūs, līdzjutēji, pārstāvat Velsas futbolu. Jūs padarāt to tik īpašu. Ceru, ka tiksimies drīzumā. Paldies.”

Bija sajūta, ka Beila parādīšanās Velsas faniem papildinās vēl vienu īpašu vakaru Kārdifas pilsētas stadionā, kur valdīja saspringta atmosfēra un izrāviena brīdis notika četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām, kad Mūrs guva vārtus ar galvu pēc Džeimsa perfekta centrējuma. .

Tas nebija mazāks par to, ko Velsa bija pelnījusi par savu pozitīvo parādi, un viņi bija mokoši tuvu otro vārtu guvumam, kad latviešu vārtsargs Pāvils Šteinbors lieliski atvairīja, apvēršot Viljamsa metienu pret vārtu pārliktni.

Pēc ilgstošas ​​apspēlēšanas Horvātijā Velsa apzinājās briesmas, ja spēlē, kurā dominēja, gūt tikai vienus vārtus uz priekšu, taču demonstrēja pietiekami daudz disciplīnas, lai bez lielām bažām noturētu vadību.

Video skaidrojums, Roberts Peidžs: Velsa netiks aizrautīga, neskatoties uz “fantastisku sākumu” Euro 2024 kvalifikācijas spēlēs

Velsa paļaujas uz snap sadalīšanas punktu

Velsa varēja izvirzīties vadībā piecu minūšu laikā, jo zeme joprojām atbalsojās ar troksni pēc Beila runas un vienmēr aizraujošās Hena Volda Fija Nhadau versijas, jo Džeimsa tiešais skrējiens un precīzais centrējums atrada Hariju Vilsonu, taču viņš šāva taisni pa Latvijas Stenboru. mērķis.

Tomēr Latvija bija vainīga arī lielas agras iespējas izniekšanā, jo Denijs Vords bija jādara viss iespējamais, lai atvairītu Mārča Osa metienu no stūra sitiena, savukārt Vladislavs Gutkovskis arī piespieda viņu atvairīt sitienu ar aizmuguri.

Vords arī fantastiski atvairīja otro puslaiku, kārtējo reizi noliedzot Gutkovski, jo viesi parādīja, kāpēc viņu ceļojumos bija grūtāks pārbaudījums nekā mājās Pasaules kausa kvalifikācijā, kur tos spēja pārvarēt tikai Nīderlande.

Tomēr tieši Velsa lielā mērā izdarīja spiedienu Kārdifā, kad Mūrs ar galvu sita garām vārtiem un Mūrs, Viljamss un Ītans Ampadu redzēja, ka sitieni no tālās distances lidoja garām vārtu stabam.

Puslaika sitienā Vilsons gandrīz palielināja Velsas pārsvaru, taču Šteinbors viņam izcili noliedza.

Tomēr Mūrs deva Velsai stimulu, un viņi turpināja spiedienu arī pēc pārtraukuma, Vilsonam divreiz pietuvojoties, lai palielinātu pārsvaru, un Šteinboram nācās neticami atvairīt, lai noliegtu Viljamsu.

Latvija spieda, jo Velsas nervi auga, taču atšķirībā no Splitas nebija vēlu varonību.