Evanss zaudē vietu pasaules rallija čempionātā pēc tam, kad Rovanpera uzvar Latvijas rallijā

Elfīns Evanss pēc Latvijas rallija atpaliek no WRC līdera Tjerī Noivila par 13 punktiem [Getty Images]

Pasaules rallija čempionāta kopvērtējumā uz trešo vietu atkrita Elfīns Evanss, kurš svētdien Latvijas rallijā izcīnīja piekto vietu.

Velsietis piektdienas posmā zaudēja nedaudz laika, un turpmākajās sesijās viņam bija grūtības to atgūt.

Viņa Toyota komandas biedrs Kale Rovanpera bija vadībā jau no starta un somu braucējs izcīnīja pārliecinošu uzvaru grants trasē par 39,2 sekundēm.

Sebastjans Ožjē, kurš arī brauca ar Toyota, ieņēma otro vietu, bet Ott Tänaks pacēlās uz pēdējo vietu uz goda pjedestāla pēc tam, kad vietējais favorīts Martins Česks piedzīvoja transmisijas kļūmi Wolf Power ātrumposmā.

Tänaks Supersvētdienā sasniedza maksimālos punktus un pacēlās uz otro vietu pilotu kopvērtējumā.

Tagad līdz piecām kārtām viņš atpaliek no Hyundai komandas biedra Tjerī Noivila (145) par tikai astoņiem punktiem, kamēr Evanss atpaliek vēl par pieciem punktiem.

Nākamā čempionāta kārta ir Somijas rallijs no 1. līdz 4. augustam.