Gilass aizraujošā olimpiskās kvalifikācijas atklāšanas mačā pārsteidz pasaules sesto numuru un tās mājinieci Latviju

Džastins Braunlijs no Gilas Pilipinas

Starptautiskā basketbola federācija

(Atjaunināts plkst. 2:39) MANILA, Filipīnas — kāds liels pārsteigums Gilasam Pilipīnam.

Filipīnām izdevās noturēties pietiekami ilgi, lai apdullinātu pasaules ranga sesto vietu Latviju ar 89:80, lai ceturtdienas rītā (pēc Manilas laika) sāktu savu sapni par kvalificēšanos Parīzes olimpiskajām spēlēm FIBA ​​Olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Rīgā.

Cietā pūļa priekšā “Nationals” spēli sāka spēcīgi un atlikušajā spēles laikā neatdeva vadību, lai nodrošinātu lielo uzvaru.

Džastins Braunlijs bija rezultatīvākais mačā ar 26 punktiem, turklāt deviņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles.

Lielisku sniegumu demonstrēja Kai Soto ar 18 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 1 rezultatīvu piespēli, trāpot 7 no 10 metieniem.

Kad trešās ceturtdaļas beigās Filipīnas izvirzījās vadībā ar 21 punktu ar rezultātu 77:56, Latvija ceturtās ceturtdaļas sākumā panāca 13 punktu sēriju pret diviem, samazinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem pie 79:69.

Braunlijs apturēja gājienu ar vidēja attāluma metienu, bet Rolands Smits atbildēja ar vēl vienu savu metienu.

Taču Braunlijs atkal glāba dienu, izcīnot hat-trick un pārkāpumu, un atkal palielinot pārsvaru līdz 14 punktiem 85:71, kad līdz spēles beigām bija 3:29.

Rodions Kurucs, Šmits un Rehards Lomažs nepadevās, gūstot vārtus divās spēlēs pēc kārtas, kad Latvija noslēdza ar 77:85.

Tad Kriss Ņūsoms tika pārkāpts, kad līdz spēles beigām bija palikusi 1:21 minūte, un nesen kronētais PBA Filipīnu kausa čempions un fināla MVP mierīgi realizēja abus brīvsitienus.

Savukārt Lomažs palaida garām iespēju gūt punktu, bet Ņūsoma kļūda atdeva bumbu Latvijai, kad līdz mača beigām bija palikusi minūte un trīs sekundes.

Taču Strelniks palaida garām vēl vienu iespēju. Pēc tam Dvaits Ramoss tika pārkāpts nākamajā bumbu vārtos, un viņš ar soda metieniem atvairīja Latviju ar 89:77, kad bija atlikušas 47 sekundes.

READ  Peitons Vatsons ir gatavs dot ieguldījumu UCLA pēc FIBA ​​zelta iegūšanas ASV - Daily News

Dāvis Bertāns atbildēja ar trīspunktnieku, kad bija atlikušas 38 sekundes, samazinot deficītu līdz 80:89. Taču Gilasam izdevās noturēt aizsardzību visa mača garumā, lai nosargātu uzvaru.

Filipīnas spēli sāka spēcīgi, sākumā izvirzoties vadībā ar 8:0. Latvijas futbolistiem atgūstot ritmu, Gilass guva panākumus uzbrukumā, pirmās ceturtdaļas izskaņā savu 21:16 pārsvaru pārvēršot 32:16.

Ar šo starpību pietika, lai palielinātu starpību līdz 26 punktiem, trešajā puslaikā panākot 74:48.

Arī Ramoss, Džons Mars Fajardo un Kriss Ņūsoms turnīru noslēdza otrajā vietā ar attiecīgi 12, 11 un 10 punktiem Filipīnām.

Kurucam pret Latviju 18 punkti un septiņas atlēkušās bumbas.

Pēc FIBA ​​datiem, šī ir Filipīnu pirmā uzvara pār kādu Eiropas komandu pēdējo 64 gadu laikā. Filipīnu pēdējā uzvara pār Spāniju tika gūta 1960. gada Romas olimpisko spēļu laikā.

Uzvara vairoja Filipīnu cerības kvalificēties nākamajai kvalifikācijas kārtai.

Nākamajā ceturtdienā pulksten 20:30 pēc Manilas laika “Nationals” tiksies ar Džordžiju, kas pasaules rangā ieņem 23. vietu. Uzvara pār Gruziju vai zaudējums ar mazāk nekā 18 punktiem nodrošinās Gaels iekļūšanu pusfinālā.