Horvātija pārspēj Latviju, pietuvojoties UEFA Euro 2024 finālturnīram pēc tam, kad Francija guva 14 punktus pret Gibraltāru – Kvalifikācijas kopsavilkums | Futbola ziņas

Horvātija ir tuvu kvalifikācijai nākamā gada Eiropas čempionātam, sestdien ar 2:0 pārspējot Latviju, savukārt tās tuvākā konkurente Velsa zaudēja punktus, cīnoties neizšķirti 1:1 ar Armēniju.

Lovro Maiers un Andrejs Kramaričs guva agri vārtus, nodrošinot Horvātijai komfortablu uzvaru pār pēdējā vietā esošo Latviju Rīgā.

Horvātija otrdien garantēs kvalifikāciju, ja savā pēdējā mačā uzvarēs Armēniju vai Velsai neizdosies pieveikt Turciju, kas ir D grupas līdere.

Velsas futbolisti dienu sāka, apzinoties, ka uzvaras pēdējos divos mačos nodrošinās viņiem kvalifikāciju, taču jau pēc piecām minūtēm viņi atpalika. Lukass Zelarajans izvirzīja Armēniju vadībā ar sitienu no soda laukuma robežas pēc tam, kad Velsa nerealizēja stūra sitienu.

Velsas valstsvienība pirmajā puslaikā iekļuva vadībā ar Najera Tekenciana precīzajiem vārtiem, taču otrajā puslaikā daudz izdevību neradīja, jo Armēnijas izlasei šķita, ka visticamāk uzvarēs.

attēls:
Velsa zina, ka viņi varētu tikt izslēgšanas spēlēs

Taču no 19 Armēnijas metieniem tikai divi bija precīzi, un neizšķirts nozīmēja, ka viņu niecīgās izredzes kvalificēties beidzās ar Horvātijas uzvaru.

Velsa iepriekš bija uzvarējusi mačā pret Pasaules kausa pusfinālisti Horvātiju un nospēlējusi neizšķirti, taču tās zaudējums ar 4:2 savā laukumā pret Armēniju martā izrādījās dārgs.

Kylian Mbappé palīdzēja Francijai sasniegt rekordu
attēls:

Citviet ar “hat-trick” atzīmējās Kylians Mbappe. Francija Ar āmuru Gibraltārs 14:0, lai reģistrētu visu laiku lielāko uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Olivjē Žirū izgāja no rezervistu soliņa un guva divus vārtus, Francijai 2006. gadā 2008. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Sanmarīno pārspējot Vācijas 13:0.

Pusaudžu pussargs Vorens Zari Emerijs kļuva par Francijas izlases jaunāko vārtu guvēju savā pirmajā izlasē, bet pēc tam savainojumā izgāja pret Gibraltāru, kurš mača lielāko daļu nospēlēja desmit vīru sastāvā pēc tam, kad 18. minūtē pēc pašu vārtu guvuma no laukuma tika noraidīts Ītans Santoss.

Uz maiņu laukumā devās Olivjē Žirū, kurš guva divus vārtus Francijas izlases labā
attēls:

Divus vārtus guva Kingslijs Komans, bet pa vārtiem guva arī Markuss Turams, Vorens Zairs Emerijs, Džonatans Klauss, Jusefs Fofana, Adriens Rabio un Ousmane Dembélé.

READ  Vimbldonas atjauninājumi | Venēra atgriežas, uzvar jauktajās dubultspēlēs

Francijas iepriekšējā lielākā uzvara bija 1995. gadā Eiropas kvalifikācijas turnīra uzvara pār Azerbaidžānu ar 10:0.

Rumānija Viņš nāca no aizmugures, lai tiktu uzvarēts Izraēla 2-1 un ieņem pirmo vietu pirmajā grupā Šveice Pēc tam jāsamierinās ar otro vietu Kosova Viņš panāca vēlu izlīdzinājumu, panākot neizšķirtu 1:1.

Citur pirmajā grupā Baltkrievija Triecieties pret gruvešiem Andora 1:0.

Holande Viņa nodrošināja vietu Euro 2024 ar 1:0 uzvarot… Īrijas Republika.