Kanāda izvairās no lielas bailes, uzvarot Latviju ar 2:1

Tā bija viena no vienpusīgākajām spēlēm, ko jebkad būsiet redzējuši.

Tas bija arī viens no tuvākajiem.

Cīņā, kurai skatītājiem bija grūti noticēt, Kanāda izvairījās no viena no lielākajiem satricinājumiem olimpisko spēļu vēsturē, trešdien Lielajā ledus kupolā ar 2:1 uzvarēja Latviju. Kanādiešiem tā nebija viegla uzvara, lai gan spēle ritēja ilgi un viņi pārspēja Latviju ar satriecošu 57:16, un tas viss bija pateicoties vienam vārtsargam Kristeram Gudļevskim.

Godļevskis, 21 gadu vecais Tampabejas “Lightning” laukuma saimnieks, ļoti iespaidīgu sniegumu demonstrēja Latvijas komandā, kas viņu apspēlēja, spēlē ar 55 atvairījumos uzstādot turnīra rekordu.

Vienīgie kanādieši, kas viņu tajā dienā pārspēja, bija Patriks Šārps un Šī Vēbers, kuri guva uzvaras vārtus, kad līdz spēles beigām bija atlikušas mazāk nekā septiņas minūtes. Latvijas labā atbildēja Loris Dārziņš, Sanda Ozoliņa tālo piespēli pārvēršot breikbumbas vārtos.

Bet spēles stāsts sākas un beidzas ar Godļevski. Tieši tik liela piepūle viņu noveda līdz spēku izsīkumam, ka tieši pirms Vēbera vārtu guvuma Latvijas treneris tika izsaukts uz ledus, lai piekoptu Godļevski, kurš šķita vai nu pārguris, vai savainojums, vai abu kombinācija.

Latvijai nedaudz paveicās arī trešajā periodā, kad Kristapa Sutnika spēcīgais sitiens atvairīja potenciālos kanādiešu vārtus. Tikai viena problēma — Sotnicks bija slidotājs, nevis vārtsargs, un, pieliekot roku uz ripas laukuma laukumā, vajadzēja nozīmēt sodu. Tomēr tiesneši netrāpīja zvanu, un spēle turpinājās pēc īsa video atkārtojuma.

Kas attiecas uz Kanādu, komanda neapšaubāmi būs vīlusies par finiša trūkumu, taču tai būs grūti sūdzēties par iespēju radīšanu un bumbas kontroli. Kanāda pirmajā periodā izdarīja 16 metienus pa pretinieku vārtiem, otrajā – 19, bet trešajā – 22, un tagad piecās spēlēs ir apsteigusi savus pretiniekus ar 168:73.

READ  Trīs nedēļas nogalei: jautri festivāli / eseja