Latvija cīnās ar Brazīliju, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm pēc tam, kad FIBA ​​Pasaules kausa kvalifikācijas pusfinālā uzvarēja Kamerūnu.

Šis ir AI ģenerēts kopsavilkums, un tajā var būt kļūdas. Lai iegūtu kontekstu, lūdzu, vienmēr skatiet visu rakstu.

Pēc satriecošās sakāves pret Gilasu Piļipinu, pasaules sestā ranga Latvija ar Brazīliju iekļuva turnīra finālā par iespēju pirmo reizi kopš 1936. gada kvalificēties olimpiskajām spēlēm.

MANILA, Filipīnas – Latvijai ir pa spēkam izbeigt 88 gadus ilgušo prombūtni no olimpiskā basketbola.

Latvija ir kvalificējusies FIBA ​​olimpisko spēļu finālam Rīgā pēc uzvaras pār Kamerūnu sestdien, 6. jūlijā (svētdien, 7. jūlijā pēc Manilas laika) pusfinālā ar 72:59.

Rehards Lomažs guva 20 punktus ar 5 atlēkušajām bumbām, 4 rezultatīvām piespēlēm un 2 pārtvertām bumbām, kad pasaules ranga 6. vieta Latvijai ar Brazīliju norunāja pēdējo datumu par iespēju pirmo reizi kopš 1936. gada iekļūt olimpiskajās spēlēs.

Rolands Šmits guva 13 punktus un izcīnīja 6 atlēkušās bumbas, bet Dāvis Bertāns pievienoja 12 punktus Latvijas labā, kas atgriezās sliedēs pēc satriecošās sagrāves ar 89:80 pret Gilas Piļipinu grupu turnīrā.

Latvija trijās ceturtdaļās ieguva vienu bumbu vadībā ar 53:50, bet pēdējā periodā izrāvās ar 11:2, pateicoties Smita 5 punktiem.

Kamerūna divas minūtes pirms spēles beigām samazināja rezultāta starpību līdz 59:65, taču līdz mača beigām vārtus neguva, jo Lomass izšķirošajā sitienā realizēja četrus soda metienus, maču noslēdzot ar uzvaru ar 7:0. par Latviju.

Pēc mača pret Filipīnām izlaišanas savainojuma dēļ Latvijas izlases rindās atgriezās vārtsargs Artūrs Žagars, kurš guva 6 punktus, atdeva 5 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 2 bumbas.

Viljamss Narasi guva 14 punktus un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas kā vienīgais spēlētājs, kurš Kamerūnas izlasē guva vairāk par 10 punktiem, kas pārsniedza cerības, jo pasaules ranga 68. vietā esošā komanda pēc 12. vietā esošās Brazīlijas uzvaras sasniedza pusfinālu.

READ  Di Gregorio Hollander bobslejs piedalās olimpiskajās spēlēs, Mazdazer gaida

Brazīlija vietu finālā rezervēja pēc uzvaras pār Filipīnām citā pusfināla spēlē ar 71:60. – Rappler.com