Latvija junioru pasaules ceturtdaļfinālam kvalificējās pēc pirmās uzvaras priekšsacīkstēs

Ralfs Bergmanis guva hat-trick, Latvijai svētdien ar 5:2 pārspējot Čehiju un iekļūstot pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā.

Latvija (1-2-1) A grupā ieņēma trešo vietu, apsteidzot čehus (1-2-1). Latvija iesaistījās akcijā, kad tika padzītas Krievija un Baltkrievija.

Uzvara pār čehiem bija Latvijas pirmā uzvara pasaules junioru čempionātā kopš tās uzvaras pār Dāniju ar 2:1 2012. gada 4. janvārī, atzīmējot 3875 dienas starp uzvarām. Tomēr šis mačs bija par izkrišanu, tāpēc uzvara priekšsacīkstēs pārtrauca Latvijas 0-27 sēriju.

ASV ar rezultātu 4:0 uzvarēja B grupā

Hārvardas uzbrucējs Metjū Koronato guva divus vārtus, un ASV izlase svētdienas vakarā ar 3:2 pārspēja Zviedriju, otrajā grupas spēlē panākot 4:0.

Vārtus amerikāņiem guva arī Brets Berārs, bet Kidans Mbiriko atvairīja 28 bumbas. Trešdien ceturtdaļfinālā ASV tiksies ar Čehiju – A grupas ceturto vietu.

“Trešajā puslaikā mēs kustējāmies labāk un pēdējā periodā tiešām spēlējām ar savu identitāti,” sacīja ASV treneris Neits Laimens. “Man likās, ka esam mazliet modri, lai sāktu maču, taču tas ir sagaidāms. Labāk ir izkļūt no ceļa pirms ceturtdaļfināla.”

Zviedrija izcīnīja atlēkušo bumbu (2-1), ieņemot trešo vietu, Emīlam Andrē samazinot rezultāta starpību līdz 3:1 ar 9:22, bet Ake Stakkestad spēcīgā spēlē ar 1:45 panāca vienu vārtu maču, bet vārtsargs Jespers Volsteds. . papildu uzbrucējam.

Par otro vietu grupā Zviedrija pirmdien spēlēs ar Vāciju (2-1).

Savukārt Kaspers Semontivals guva divus vārtus un asistēja divus vārtus Somijas uzvarā pār Slovākiju ar 9:3. Divus vārtus Somijai (2:1) guva arī Džoels Mata, kas pirmdien tiksies ar Kanādu (3:0), lai ieņemtu grupas galvgalī.