Lieliski nedēļas nogales rezultāti Latvijā, Zviedrijā un Kiprā

Regbija septītā sezona Eiropā rit pilnā sparā, un nedēļas nogalē sacensībās uzvarēja Latvijas vīrieši, Zviedrijas sievietes un Kipras vīrieši.

Zagrebā 2024. gada vīriešu kausa izcīņas pirmajā posmā Latvija pārspēja.

Pūla posmā Rumānija uzvarēja visās trijās spēlēs, izvirzot A grupas vadību, Zviedrija izcīnīja trīs uzvaras, izvirzot C grupas vadību, bet B apakšgrupu apsteidza Ungārija, kas izcīnīja divas uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu.

Ceturtdaļfinālā Zviedrija izvirzījās vadībā ar Turciju līdz kvalifikācijai ar 21:19, Latvija, kas C grupā ieņēma otro vietu aiz Zviedrijas, pārspēja Šveici ar 21:14, bet Luksemburga demonstrēja spēcīgu sniegumu, uzvarot Rumāniju ar 17:12. Čehija ar 38:0 uzvarēja Ungāriju.

Mačs starp Zviedriju un Latviju pirmajā pusfināla spēlē allaž bija līdzvērtīgs, par ko liecina pēdējās uzvara ar 7:5.

Pēc 38 punktu gūšanas ceturtdaļfinālā Čehija atkal panāca ralliju, pārspējot Luksemburgu ar 42:18 un kvalificējoties finālam.

Finālā Latvija izvirzījās vadībā ar Dāvja Jansona mēģinājumu.

Ivo Kabens pēc tam guva savu otro vārtu guvumu, pirms Adam Meracki atbildes panāca 14:7.

Otrajā puslaikā Jansona otrais mēģinājums un Kapensas sekunde panāca 28:7.

Čehi pretojās, taču noslēdza ar rezultātu 28:19.

Bronzas medaļu izcīnīja Zviedrija, uzvarot Luksemburgu ar 33:5, kamēr Šveice ierindojās piektajā vietā, Rumānija – sestajā, Ungārija – septītajā, Turcija – astotajā, Polija – devītajā, bet Izraēla – desmitajā.yMoldova 11y Un Monako 12y 12 komandu pasākumā.

Sieviešu kausa izcīņā Zagrebā Zviedrija un Gruzija uzvarēja savās grupās ar trīs uzvarām no trīs, bet Ungārija ar divām uzvarām no trīs uzvarēja B grupā.

Zviedrija parādīja, ka to būs grūti pārvarēt, ceturtdaļfinālā ar 34:0 uzvarot Šveici, pēc tam Dānija ar 12:10 pārspēja Ungāriju.

Gruzija ar 21:0 pārspēja Rumāniju, bet, lai pabeigtu pusfināla sastāvu, Latvija ar 17:7 pārspēja Somiju.

READ  Latvijas Ārlietu ministrija piešķir finansējumu cilvēktiesību pārkāpumu dokumentēšanai Baltkrievijā / Raksts

Uzvarot Šveici iepriekšējā kārtā, Zviedrija turpināja savu gājienu, pusfinālā ar 27:0 sagraujot Dāniju.

Līdzīgi spēcīgā formā bija arī Gruzija, kas pārspēja Latviju, iekļūstot aizraujošā finālā.

Finālā Zviedrija jau bija vadībā ar 17:0, kad Isabelle Vikström pirms puslaika šķērsoja savu ceturto mēģinājumu. Tas tika pārvērsts 24:0.

Beigās viņi uzvarēja ar 31:7 ar savu otro puslaiku, ko veica Sāra Džeikobsone ar izcilu finišu. Džordžijas mierinājuma rezultātu sniedza Maryama Gogadze.

Dānija uzvarēja Latviju ar 19:12, iegūstot bronzu, bet Ungārija ierindojās piektajā vietā, Somija – sestajā, Rumānija – septītajā, Šveice – astotajā, Andora – devītajā, bet Austrija – desmitajā.yIzraēla 11y un Norvēģija 12y Turnīrā piedalās 12 komandas.

Vīriešu un sieviešu kausa izcīņas atbildes spēles 12. jūlijā tiks aizvadītas Budapeštā, Ungārijā.y Uz 14y

Bārā, Melnkalnē, Kipras vīri uzvarēja Eiropas regbija 2. konferences atsevišķajā turnīrā un nākamsezon tiks paaugstināti uz 1. konferences divīziju.

Igaunija ar trim uzvarām no trim bija A grupas priekšgalā, bet Kipra to pašu paveica B grupā.

Slovākija astoņu komandu turnīra pusfinālā ar 10:0 uzvarēja Igauniju, bet Kipra saglabāja favorītes titulu, uzvarot Slovēniju ar 25:0.

Finālā ar 19-12 uzvarēja Kipra, un kapteinis Markuss Holdens pacēla kausu.

Slovēnija ierindojās trešajā vietā, uzvarot Igauniju ar 14:12.