Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra G grupā Nīderlande ar 1:0 uzvar Latviju – Sandjego Union Tribune

RĪGA, Latvija – Dāvijs Klāsens guva vienīgos vārtus, Nīderlandei ar 1:0 pārspējot Latviju, nostiprinot savu pozīciju Eiropas G grupas galvgalī Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijā, Turcijai un Norvēģijai Stambulā cīnoties neizšķirti 1:1.

Pussargs Klāsens 19. minūtē guva savus astotos izbraukuma vārtus, raidot bumbu izplatījumā un raidot tiešo sitienu no stūra sitiena no labās puses Memfiss Depejs.

Minūti vēlāk Klāsens bija darbībā otrā galā, pēc ātra latvieša uzbrukuma atvairot Roberta Oldrī sitienu.

“Mums vajadzēja būt labākiem, taču trīs punkti ir ļoti svarīgi, lai kvalificētos,” Nīderlandes radio NOS sacīja kapteinis Virdžils van Diks.

Rezultātā Nīderlande par diviem punktiem apsteidza otrajā vietā esošo Norvēģiju.

Laukuma saimnieki lielākoties bija apmierināti ar aizsardzību pret Nīderlandes komandu, kas pirms kvalifikācijas turnīra Rīgā sešos mačos bija guvusi 22 vārtus. Nīderlande visu maču virzījās uz priekšu, taču pēc Klāsena metiena nespēja atrast ceļu cauri latviešu aizsardzībai.

Uzmaiņu spēlētājiem Noa Lange un Raiens Granfenbrehs metienus bloķēja otrajā puslaikā, un Depejs raidīja tālu sitienu no mērķa, jo Nīderlandes uzbrukums neizdevās.

Latvija pēdējās minūtēs savus spēlētājus dzina uz priekšu, un uz maiņu nākušais Igors Tarasovs otrā puslaika pārtraukumā gandrīz izrāva punktu mājiniekiem, bet Džastins Bigelovs atvairīja labu sitienu.

Otrajā vietā esošā Norvēģija, spēlējot bez savainotā uzbrucēja Erlinga Hālanda, atpalika pret Turciju, pateicoties Kerema Akturkoglu sestās minūtes vārtiem Stambulā, pirms Kristians Torsteds 41. minūtē panāca izlīdzinājumu.

Otrā G grupas mačā šodien Melnkalne ar 3:0 uzvarēja Gibraltāru.

Nīderlande pirmdien Roterdamā spēlēs ar Gibraltāru, bet Norvēģija uzņems Melnkalni, bet Turcija Rīgā spēlēs ar Latviju.