Pasaules vīriešu hokeja čempionātā Kanāda uzvar Somiju, Zviedrija uzvar Latviju, bet Šveice uzvar Dāniju

Ievietoja:

Jaunākais atjauninājums:

Lasiet visas aktuālākās un jaunākās sporta ziņas vietnē News18.com

Čempionu aizstāvošajai Kanādai nācās atgūties no agras bailēm, pirms atguvās un sestdien ar 53:5 pārspēja Somiju, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs Pasaules čempionātā hokejā.

Prāga — čempiones titula aizstāvējai Kanādai nācās atgūties no agrīnām bailēm, pirms atguvās un sestdien ar 5:3 pārspēja Somiju, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs Pasaules hokeja čempionātā.

Kapteinis Džons Tavaress ar savu otro rezultatīvo piespēli ar savu otro rezultatīvo piespēli nokārtoja 8:28, piespēlējot bumbu pie kreisā vārtu staba Brendonam Heigelam, kurš raidīja bumbu tukšos vārtos. Tas bija tikai otrais Kanādas metiens pa vārtiem šajā periodā.

Maču ar vārtu guvumu tukšos vārtos noslēdza Dosons Mersers 20 sekundes pirms mača beigām.

Kanāda pievienojās Šveicei A grupas augšgalā un abas nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs.

Kanādas labā Ouens Pauers guva vārtus un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, Dilans Kazinss izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli, bet Brendons Tanevs guva vārtus. Džordans Biningtons atvairīja 29 pretinieku metienus.

Somijas labā divus vārtus guva Džesi Puljujarvi, bet otrus Valteri Puustinens.

Kanāda pirmā perioda sākumā bija divu vārtu zaudējumā, kad Somija guva vārtus 2 minūšu un 16 sekunžu laikā. Pulgojervi pie 1:35 guva pirmos vārtus pēc atlēkušās bumbas, un Postinens pēc spēka paņēmiena dubultoja pārsvaru.

Kanādai bija nepieciešamas 97 sekundes, lai panāktu neizšķirtu 2:2.

Endrjū Mandžapane pārtvēra ripu aiz vārtiem, pēc tam piespēlēja Kazinsai, lai gūtu vārtus no savas vietas. Pēc tam Tavaress pārtvēra ripu savā laukumā un noslidināja to pa kreiso malu, pēc tam piespēlējot Brendonam Tanevam, panākot izlīdzinājumu no soda laukuma iekšpuses.

READ  Euro 2024 kvalifikācijas turnīra izloze: Anglija sāks izbraukumā Itālijā, bet martā uzņems Ukrainu | futbola ziņas

Zviedrija pabeidza piecu minūšu ilgo sēriju, līdz otrā puslaika vidū 26 sekunžu laikā guva trīs vārtus, izrāvienu no Latvijas, uzvarot ar 7:2 un rezervējot vietu izslēgšanas spēlēs.

Zviedrijas izlase, kas turnīra laikā neatpalika nevienā mačā, piecu maču laikā saglabāja savu perfekto rekordu, izvirzoties B grupas vadībā.

Latvija otrajā puslaikā Ostravā panāca izlīdzinājumu 2:2, taču nespēja gūt panākumus pēc tam, kad Rasmuss Dalins saņēma nopietnu 5 minūšu sodu un spēles pārkāpumu. Rezultātu Zviedrijas labā pirmajā puslaikā atklāja aizsargs.

Divus vārtus 17 sekunžu laikā guva Fabians Zeterlunds. Deviņas sekundes vēlāk Džoels Eriksons Eks guva piektos vārtus, panākot 5:2. Markuss Johansons guva vienus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles.

Prāgā Šveice ar 8:0 sagrāva Dāniju, malējais pussargs Kevins Fiala guva divus vārtus un guva vēl vienus vārtus.

Rezultātu atklāja pussargs Niko Hišjers un pievienoja divas rezultatīvas piespēles, radot dāņus briesmas neizņemt vadību.

Otrajā grupā Vācija ar 4:2 uzvarēja Poliju, izcīnot ceturto uzvaru.

Vēlāk A grupā Čehija tikās ar Lielbritāniju, kas bija bez uzvarām, taču bija konkurētspējīga, cenšoties izvairīties no pēdējās vietas un izkrišanas. Francija pretī stājās arī Slovākija.